Татис Хоумърс ще удължи най-добрата си серия от попадения в кариерата до 16, докато Падрес победи А с 6-1
AP News | 2024-06-11 | 06:49:18

САН ДИЕГО (AP) — Фернандо Татис младши ще удължи най-добрата си поредица от попадения в кариерата до 16 мача, най-дългата настояща серия в големите турнири и Дилън Сийз спечели за първи път от шест старта, когато Сан Диего Падрес победи Оукланд Атлетикс с 6-1 в понеделник вечер.

Джейк Кроненуърт също домакинства за Падрес, които постигнаха няколко гола в четири поредни мача.

А загубиха девет от последните си 12 мача и са най-лошите 16 мача за сезона под .500.

Имаше три минути забавяне в края на седмия, когато някои от светлините на Petco Park изгаснаха. Когато играта беше подновена, когато Падрес водеха с 3-1, Донован Солано направи заредено с база разходка от Мишел Отанес. Новобранецът Джаксън Мерил го последва с третия си хит, сингъл от RBI, а Ха-Сеонг Ким добави жертвен флай.

Водещият в отбора 13-и хоумър на Татис беше изстрел от противоположно поле от горната част на дясното поле стена срещу Джоуи Естес (2-2). Татис достигна база в най-високите си в кариерата си 20 поредни игри.

Ударът на Кроненуърт в третия, който изравни мача на 1, беше неговият 10-ти в 66-ия му мач. Това изравни неговия общ резултат от 2023 г., постигнат в 127 игри.

Cease (6-5) спечели за първи път от 8 май в Chicago Cubs. Той допусна едно бягане и осем удара в шест ининга, удари осем и измина едно.

Единствената голяма грешка на Сийз беше, че позволи на хоумъра на Тайлър Содерстрьом да центрира отдясно, водещ втория, негов втори.

Естес допусна три ръна и осем попадения в пет ининга, удари три и изхвърли две.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Падрес: Мани Мачадо се върна в състава за първи път откакто нарани дясното си бедро при загуба от Los Angeles Angels

UP NEXT

Athletics LHP JP Sears (4-5, 3.93 ERA) и Padres RHP Randy Vásquez (1-3, 5.40) са планирани да започнат във вторник вечер.